button-3896

Берсон М. С.Директор-художній керівник театру, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, заслужений працівник культури України, голова Художньої ради театру, повний кавалер орденів «За заслуги», почесний громадянин міста Миколаєва, доцент.

Народився у 1953 р. в м. Миколаєві.

У 1975р. закінчив Київський державний інститут культури ім. Корнійчука.

Трудову діяльність розпочав в с. Щербані Вознесенського району Миколаївської області директором будинку культури, заступником голови колгоспу з питань культури, першим заступником голови колгоспу, згодом в. о. голови колгоспу. Лауреат республіканської премії ім. М.Островського (1980р.)З 1988р. – директор Миколаївського українського театру драми та музичної комедії. Під його керівництвом було завершено капітальний ремонт будівлі театру. М.Берсон сприяв становленню театру, росту професійних кадрів, появі дитячого театру-супутника «Академія пані Куліси», впровадженню нових форм і методів роботи з глядачами. Велику увагу керівник театру приділяє репертуарній афіші театру, створенню нових програм, театральних свят, бенефісів. За його ініціативою створено опікунську раду театру.

М. Берсону присуджено премію Спілки театральних діячів України ім. М.Садовського (1997 р.); звання «Городянин року – 1996»; «Людина року 2007» (м. Миколаїв)

У 1999р. був керівником постановчої групи звітного концерту майстрів мистецтв художньої самодіяльності Миколаївщини у Києві.

За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва, багаторічну працю та досягнення у професійній діяльності в 2002 р. нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України з врученням пам’ятного знаку.

2001 року став лауреатом Всеукраїнського театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» в номінації «Відкриття нових імен» за мистецький проект «Парад бельканто». Цього ж року домігся театру звання «академічний»

Як керівник авторського колективу вистави опери М.Аркаса «Катерина», поставленій на сцені театру до 150-річчя видатного земляка у 2003 році, став лауреатом обласної премії ім. М. Аркаса.

2003 року нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів України і Грамотою Верховної Ради України.

2004 року отримав подяку Кабінету Міністрів України та Диплом «Кращий директор театру на Україні за підсумками року»

2005 здійснив відкриття Малої сцени театру як альтернативного засобу підвищення творчого потенціалу трупи, удосконалення акторської майстерності, пошуку нових форм діяльності. Цього ж року отримав ступень доцента. У 2005 році – театр, завдяки зусиллям талановитого керівника стає лауреатом Всеукраїнського конкурсу якості товарів і послуг «100 кращих товарів» , а у 2006 Миколаївський академічний театр драми та музичної комедії під керівництвом Миколи Берсона стає єдиним театром на Україні, що отримав срібну відзнаку альманаху «Діловий імідж України» в галузі «Культура і мистецтво» в рамках програми «Партнерство та інтеграція і світову співдружність» і почесний диплом прем’єр-міністра країни. А у 2008 році у рамках цієї ж програми театр здобуває нагороду «Визнання року 2007» та Почесний Диплом «За професійну діяльність, інтелектуальний потенціал, значний внесок у розбудову та формування привабливого міжнародного іміджу України» від Міністра закордонних справ України. 19 листопада 2008 року літературно-художня композиція «33-й. Розплата за волю.» у постановці Миколи Берсона здобуває відзнаку Міністерства культури і туризму України в рамках всеукраїнського огляду до 75-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні «Засвіти свічку пам’яті».